OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O czym są „Tajemnice starego domu”?

Tajemnice_front

„Tajemnice starego domu” to opowieść o…

Alicja wiedzie szczęśliwe życie w swoim starym domu w Pniewie. Nagle na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości jej rodziny. Musi się z nimi zmierzyć. Jej spokój burzy odnaleziony przypadkiem dokument. Podejmuje prywatne śledztwo. Czy po latach odnajdzie kobietę, która może być jej siostrą?

Porywa się także na rzecz z pozoru całkowicie niemożliwą. Pragnie adoptować Michałka, którego pokochała już przy pierwszym spotkaniu. Czy w realiach polskiego prawa samotna kobieta, która zbliża się do czterdziestki, ma jakiekolwiek szanse w sądzie? Zdesperowana Alicja podejmuje bez wahania tę walkę. Wspiera ją przyjaciółka Dorota, wpadająca ciągle w nowe tarapaty, i ukochany Adam, który zupełnie się nie spodziewa, że życie kolejny raz z niego zakpi.

Pewnego dnia otrzymuje list z Berlina od nieznanego jej Jonasa Kleina. Okazuje się, że jest on wnukiem Elizabeth Bauer, z którą dziadek Alicji, Jan Pniewski, przebywał w obozie zagłady. Alicja i Jonas chcą razem rozwikłać zagadkę tajemniczych dokumentów, które Jan Pniewski tłumaczył w obozie dla Elizabeth, a po swoim cudownym ocaleniu ukrył gdzieś „pośród polskich drzew na polskiej ziemi.” Przy okazji Alicja dowiaduje się o sekrecie Henryka Sokolskiego. Czy okaże się, że był zdrajcą i przez niego omal nie zginęli Elizabeth i Jan?

Intrygująca, mocna i poruszająca powieść o tym, że czasami wystarczy jedna chwila, by na kawałki rozpadł się wizerunek idealnej rodziny, a jej mroczne tajemnice sprowadziły problemy na kolejne pokolenia. Autorka udowadnia, że często niemożliwe staje się możliwe, a jedna pozornie błaha decyzja może zaważyć na życiu wielu osób.   

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Miarą wartości człowieka jest jego wnętrze. A także to, jak do nas mówi, jak nas traktuje i jakie podejmuje działania, gdy do naszego życia wkradają się czarne chmury. Do człowieka wraca to, co od siebie daje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kryzys jest jak przystanek. Siedzisz sobie na nim spokojnie i wybierasz, do którego autobusu byś chciała teraz wsiąść. Pamiętaj, że zawsze masz wybór.

Tajemnice 1

Autor: Ilona Gołębiewska

Tytuł: „Tajemnice starego domu”

Data premiery: 22.11.2017 r. 

Wydawnictwo: Muza SA

Liczba stron: 480

Projekt okładki: Izabella Marcinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *