OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recenzja: „Sekretnik współczesnej czarownicy”, Keylah Missen

okladka_SEKRETNIK_CZAROWNICY-front

Czary to coś więcej niż abstrakcyjne pojęcie i kilka efektownych zaklęć, miłosne eliksiry czy tajemne symbole. Magia pokazuje wymiar życia, który jest obok codzienności, a na który zazwyczaj nie zwraca się uwagi. Keylah Missen stworzyła praktyczną i przystępną instrukcję stosowania zaklęć i czarów, by osiągnąć spełnienie w życiu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Sekretnik współczesnej czarownicy” to książka, dzięki której na chwilę wróciłam do czasów podstawówki i gimnazjum, kiedy to bardzo modne były wszelkiego typu dzienniki/zeszyty zawierające nawet i po sto pytań, każdy chętnych wpisywał się na listę a potem szczerze miał na nie dopowiadać. Były tam też wróżby, horoskopy, informacje o znaczeniu kolorów, przypisanych do daty urodzenia kamieniach naturalnych, gwiazdach, itd. Ta książka właśnie taka jest. Można na chwilę zatracić się w świecie magii, która z jednej strony kusi, a z drugiej może wzbudzać zdziwienie lub zaniepokojenie. Do wróżki nigdy w życiu nie poszłam, horoskopy czasami czytuję chociaż w nie jednak nie wierzę, ale tę książkę przeczytałam z wielką przyjemnością.

Nasi przodkowie czcili Ziemię, gwiazdy i naturalne procesy zapewniające ludzkości ciągłość. Z czasem filozofia ta wyparta została przez religie patriarchalne, a wiele światłych kobiet karano za to tylko, że zdradzały wrażliwość na swoje własne, wrodzone zdolności lecznicze. () Uzależnienie od pór roku, klimatu i szeroko pojętej przyrody przekładało się na animistyczne postrzeganie współzależności Ziemią a żyjącymi na niej istotami i obecna tu energią. Dziś odkrywamy, że to, co wówczas uważano za magiczne i niezbadane, rozumieć można po prostu jako intymną i wrodzoną znajomość naszej podświadomości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaprezentowane w „Sekretniku współczesnej czarownicy” zaklęcia, czary oraz rytuały pochodzą z różnych kultur i sprzyjają powodzeniu oraz miłości. Książka zawiera także recepty na poprawę zdrowia i urody. Są tu przepisy na ziołowe kosmetyki, instrukcje i porady, jak zastosować kryształy i odczytywać symbole, a także podstawy astrologii. Keylah Missen opisuje różne techniki, z których można wybrać te najlepiej odpowiadające naszej naturze i potrzebom.

Rośliny lecznicze, odpowiedni dobrane przez specjalistę od ziołolecznictwa, mogą wyleczyć większość dolegliwości w sposób integralny i holistyczny, a więc zgodny z postrzeganiem istoty ludzkiej jako całości obejmującej pierwiastki fizyczny, umysłowy, emocjonalny i duchowy. Właściwości roślin wykraczają poza terapeutyczne działania zawartych w nich substancji czynnych Rośliny mają duszę, która oddziałuje na nasz organizm – jednocześnie uderza w doskwierający nam problem zdrowotny i wspomaga naszą równowagę fizyczno-energetyczną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten niewielki przewodnik uczy posługiwania się różnego typu narzędziami ezoterycznymi i tworzenia własnych praktyk – wszystko po to, by na co dzień móc czerpać z korzyści, jakie daje magia. Nie są to skomplikowane procesy, ale mają wielką moc. Bazują na elementach życia codziennego i otwierają na przestrzeń, o której istnieniu się zapomina. Keylah Missen prezentuje rytuały przywoływania dobrych duchów, oczyszczanie domu dzięki właściwościom kamieni, praktykę magiczną z użyciem świec sprzyjającą spełnianiu swoich pragnień. Książka zawiera wskazówki tworzenia własnych zaklęć i narzędzi magicznych, posługiwania się wahadłem czy różdżką. Większość zawartych w książce technik jest prosta do wykonania, a potrzebne do nich składniki łatwe do zdobycia.

Zmiana zawsze ma początek w nas. Nie możemy nikogo do niczego zmuszać ani ingerować w czyjąś wolną wolę, natomiast zmiana zachodząca w nas siłą rzeczy wywołuje reakcje innych. Dlatego jeśli czegoś pragniecie i chcecie, by wasz świat się zmienił, nie zaczynajcie od skomplikowanych czarów. Rozpocznijcie prace od siebie – skupcie się na swojej mocy i wewnętrznym potencjale magicznym, na woli, słowach i myślach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Sekretnik współczesnej czarownicy” to przystępne i praktyczne kompendium wiedzy ezoterycznej, które pokazuje m. in.:

  • jaka potęga tkwi w imionach, liczbach, kolorach,
  • jak zachować zdrowie, młodość i urodę, które „kryją się w naszym wnętrzu”,
  • jakie dobroczynne właściwości zawierają minerały, kamienie, metale i rośliny,
  • jak posługiwać się tarotem,
  • jak wyczuwać oraz badać energię i aurę innych osób,
  • jak wykorzystywać fazy słońca i księżyca do realizacji swoich celów,
  • na czym polega psychomagia i potęga myśli,
  • jaki wpływ na życie mają pory roku,
  • jak medytować i uprawiać jogę.

Książka wzbogacona jest wieloma ilustracjami, wykresami, grafikami, które są uzupełnieniem ciekawej treści i wskazówkami to wykonania wielu zawartych w tekście zadań i ćwiczeń. Z pewnością pokazuje, że magia to nie tylko kojarzona zazwyczaj z nią pewna nadprzyrodzona moc, ale jest to też po prostu codzienna obserwacja świata, pór roku, zmieniających się cykli czy nawet pór dnia. Każda chwila jest magiczna, od nas zależy na ile jej magię dostrzeżemy i z niej skorzystamy. Polecam lekturę tej powieści!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keylah Missen – hiszpańska bioenergoterapeutka i fizjoterapeutka, nauczycielka reiki. Już jako dziecko nauczyła się, jak wykorzystywać energię wszechświata. Później została uczennicą australijskiej szeptunki, która przekazała jej nauki potężnego mistrza z Wietnamu. Keylah Missen chciała dać czytelnikom książkę, której jej samej brakowało w chwilach zagubienia – nowoczesny elementarz magii dla stawiających pierwsze kroki, pozwalający swobodnie i bezpiecznie oswajać się z siłami działającymi w życiu człowieka.

Autor: Keylah Missen

Tytuł: „Sekretnik współczesnej czarownicy”

Data premiery: 17.10.2018 rok

Cena: 34,90 zł

Liczba stron: 272

Wydawnictwo : MUZA SA

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu: 

MUZA-logo_kolor

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *