Projekt bez tytułu (16)

Zapowiedź: „Olszany. Droga do domu”; Agnieszka Litorowicz-Siegert

A już w marcu premiera powieści, którą miałam przyjemność przeczytać kilka tygodni temu, a moją rekomendację znajdziecie na okładce, która od pierwszej chwili przyciąga wzrok 🙂 

O jakiej powieści mowa? 🙂

Oto i ona! 🙂 

„Olszany. Droga do domu”

Agnieszka Litorowicz-Siegert

Premiera: 04.03.2019 r.

SiegertOlszany_rgb

Spędź wiosnę w Olszanach!

Wspaniała rodzinna opowieść, pełna emocji, uśmiechu i wzruszeń. Mała pomorska miejscowość – jedna z tych, w których wszyscy się znają, a plotki rozchodzą się z prędkością światła. Olszany to jeden z domów, o jakich zwykło się mawiać, że mają duszę. Choć znaleźliby się i tacy, którzy prędzej nazwaliby go nawiedzonym…

Matka Julii odziedziczyła Olszany po ojcu, który w tajemniczych okolicznościach opuścił je niedługo po wojnie i wyjechał z kraju. Niejasna historia rodzinnej posiadłości Borowiczów rzuca cień na możliwość sprzedaży dobytku. Kiedy Julię dotyka potężny życiowy kryzys, kobieta wyjeżdża na Pomorze, żeby dać odpocząć myślom i ostatecznie zakończyć sprawę kłopotliwego spadku. Aby tego dokonać, Julia musi poznać prawdę o dziadku, ta zaś nierozerwalnie łączy się z pewną tajemniczą historią z przeszłości.

Olszany to opowieść o tym, jak przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a podążanie tropem tej plątaniny może całkowicie odmienić życie. Kobieca książka o rodzinnych sekretach, przyjaźni i miłości, wzbogacona duchem minionych czasów i nutą współczesnego przepychu.

To rodzinna opowieść z tajemnicą w tle, z poszukiwaniem korzeni na Pomorzu. Są życiowe przełomy bohaterki, miłość i uroczy pies Lord… więc co ją odróżnia od innych sag? To, że jest naprawdę dobrze napisana, mocna warsztatowo, a to jest wielka zaleta! Wszystko się tutaj ze sobą „klei”, są dobre dialogi, wartka akcja, dobrze narysowane postacie i okoliczności, czyli to, co nazywamy „klimacikami”. To dzięki temu powieść lekko się czyta. A w perspektywie dalsze dzieje Julii. Brawo Aga!

Małgorzata Kalicińska

Pułapka – zaczynasz czytać i nie oderwiesz się przez kilka godzin. Jest wzruszająco, wesoło, a czasem nawet strasznie. Emocje kipią, życie zaskakuje zwrotami akcji, odsłaniają się sekrety. Julia nieoczekiwanie zderza się z nową miłością w chwili, gdy nie pożegnała jeszcze starej. Czy zaryzykuje, czy będzie miała odwagę dokonania życiowej zmiany? Zawsze powtarzam kobietom: nie bój się, walcz o siebie. Dlatego polecam tę książkę.

Agata Młynarska

To tajemnicza i pełna niezwykłych emocji historia o odkrywaniu własnych korzeni, poszukiwaniu szczęścia i wiary w to, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Autorka udowadnia, że rozliczenie się z przeszłością rodziny jest pierwszym krokiem do wybaczenia sobie i innym oraz że warto podejmować nawet te najtrudniejsze decyzje. Już dawno nie czytałam tak przejmującej opowieści o ludziach takich jak my wszyscy, którzy szukają własnego sposobu na pogodne życie. Gorąco polecam!

Ilona Gołębiewska

Agnieszka Litorowicz-Siegert – dziennikarka publikująca artykuły w miesięczniku „Twój Styl”, autorka wywiadów rzek z Ewą Błaszczyk (Lubię żyć) i Agatą Młynarską (Moja wizja), współautorka albumu Boskie matki opowiadającego o macierzyństwie kobiet chorujących na raka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *